Przejdź do treści

Moja bajka

O koncercie

29 WRZEŚNIA 2023, 18:00 | COK DOM NARODOWY W CIESZYNIE

Mam tę moc, Moon River, Wyśniłam sen, Never Enough i inne najpiękniejsze filmowe piosenki zabrzmią podczas wyjątkowego koncertu Kasi Łaskiej! Wokalistka i aktorka najważniejszych teatrów muzycznych zaśpiewa w Cieszynie po raz pierwszy. Filmowa Elsa z uwielbianej przez widzów w każdym wieku i nagrodzonej dwoma Oscarami Krainy lodu, po premierze drugiej części filmu w 2020 roku wystąpiła z piosenką Chcę uwierzyć snom podczas gali oscarowej w Los Angeles jako pierwsza polska artystka w historii. Ten utwór również znajdzie się w programie koncertu, który Kasia Łaska nazwała MOJA BAJKA. Bo filmowe śpiewanie to zdecydowanie JEJ bajka! Koncert poprowadzi zajmująca się muzyką filmową dziennikarka muzyczna Magda Miśka-Jackowska, cieszynianka.

Wykonawcy

Kasia Łaska – śpiew

Zespół muzyczny w składzie:
Przemysław Zalewski – instrumenty klawiszowe
Mateusz Owczarek – gitara
Maciej Magnuski – bas
Kornel Kondrak – perkusja

Magda Miśka-Jackowska – prowadzenie

Kasia Łaska

Kasia Łaska użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów i seriali animowanych, takich jak: Mała Syrenka, Steven Univers, Wielki powrót Piotrusia Pana, Koko Smoko, Kumple z dżungli, Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska, My Little Pony, Świat Centaurów, Klub Winx, Psi Patrol, Wyprawa na Księżyc.
W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a Kraina Lodu zaśpiewała jako Elsa piosenkę „Mam tę moc”, a kilka lat później wykonała „Chcę uwierzyć snom” z filmu Kraina Lodu 2. W 2020 roku zaśpiewała ten utwór podczas Oscarowej Gali. Kasia jest również autorką tekstów i kompozytorką piosenek dla dzieci. Współtworzyła m.in. piosenkę tytułową do serialu animowanego polskiej produkcji pt. Buni, serię piosenek do projektu Wygibasy z naszej klasy dla popularnego kanału YouTube ŚPIEWANKI.TV oraz Lili i Plaf z milionowym wynikiem odtworzeń. Jesienią 2021 roku była uczestniczką i finalistką 15. Edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo na antenie Telewizji Polsat.

Kasia Łaska to wokalistka i aktorka związana przez lata z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie zagrała m.in. główną rolę w musicalu Miss Saigon (Kim), w Grease (Frenchy), Piotrusiu Panie (dorosła Wendy), oraz z Teatrem Muzycznym z Łodzi, w którym grała w musicalu Les Miserables wcielając się w postać Fantine. Gościnnie wystąpiła również jako Maria w West Side Story w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz jako więźniarka June w musicalu Chicago w warszawskim Teatrze Komedia. Koncertowała w najpiękniejszych salach koncertowych świata z założycielem i klawiszowcem zespołu Deep Purple Jonem Lordem w jego Concerto For Group and Orchestra. W styczniu 2021 roku stworzyła pierwszą w Polsce Akademię Dubbingu, w której uczy dubbingu dzieci, młodzież i dorosłych, zarówno online, jak i w Mobilnym Studio Dubbingowym na terenie całego kraju.